Rádkyně na ŽIRAFĚ! Boule, 16 února, 201416 února, 2014 Dne 31. ledna 2014 se dvě členky našeho střediska: já (Boule) a Kaneček vydaly na netradiční rádcovský kurz zvaný Krkonošská Žirafa. Na Žirafě jsme byly už minulý rok a tento rok nás pozvali, abychom jely jako rádcové. Na tuto nabídku se nedalo říct ne. Kolem druhé hodiny jsme dorazili do skautského domečku v Hostinném, společně s třemi dalšími rádci. Hned, co jsme si odložili věci, vrhli jsme se do vyrábění jmenovek. Potom si nás svolal hlavní šéf této akce Dingo a vysvětlil nám, jak bude probíhat první úvodní hra. Kolem šesté hodiny večerní přijeli všichni účastníci a hned jsme se vrhli na hru. Když jsme došli do cíle, neboli do skautského domečku, našli jsme si svůj pokoj a ubytovali se. Ještě ten večer jsme dostali různé pokyny, jak to vše bude probíhat. Dověděli jsme se, že zítra nás čeká náročná výprava, a proto jsme se rozhodli si to trošku naplánovat. Probudili nás brzo ráno, museli jsme si rychle zabalit a odejít na vlak, který jede do Vrchlabí. Celý nás výlet měl jeden cíl, vrchol Přední Žalý. Když jsme dosáhli cíle, mohli jsme jít na rozhlednu, kde nebyl nejlepší výhled kvůli mlze. Poté se rádcové odebrali na určité místo a dělali simulanty zranění. Poté co nás členové našli, museli nás odnést asi půl kilometru zpět a nebylo to zrovna lehké. Odpoledním vlakem jsme se vrátili zase zpět do Hostinného. Odpoledne a další dny nebyly tak náročné jako výlet na Žalý. Programem byly různá rádcovská témata, kinoautomat, program založený na skautském slibu a celkově na symbolickém rámci, kterým byla historie skautingu. Předposlední den začal velmi překvapivě, rozcvičkou s názvem Hecovací hra. Úkolem bylo se vyhecovat se a úkol splnit, např. co nejvíc podojit krávu, co nejdál hodit vejce, sníst cvrčka. A to nebylo vše, večer na nás čekala závěrečná hra. Tato hra nebyla v podání nás-rádců, ale účastníků. Každý z nás si ji velmi užil a hlavním úkolem byla hlavně týmová práce. Poté jsme se všichni převlékli do společenského oblečení a začal program plný malinovky, kofoly, popcornu, brambůrek a zábavy. Nastal poslední den, den loučení a hlavně nepříjemného uklízení. Když bylo vše uděláno, stačilo nahodit na záda krosnu a vzhůru na vlak, a pak domů. Jsem ráda, že jsem na Žirafu jela jako rádce. A bylo pro skvělé vědět o programu o něco víc než účastníci, ale zase o něco míň než instruktoři. A jestli budete moc, tak se příští rok určitě přihlaste a zažijete super zážitky a poznáte super partu lidí. Byli jsme tam 2014Akce mimo střediskoRoveři
CEJ 2014 – Středoevropské jamboree v Doksech 21 srpna, 2014 Co na to Lidu z 3. dívčího oddílu? Středoevropské Jamboree bylo úžasných sedm dní strávených přibližně s tisícovkou dalších skautů v kempu Poslův Mlýn v Doksech. Nebyli zde pouze lidé z Evropy, ale také z Taiwanu a Gruzie. S mottem „Prepared for the future“ přišel každý den skvělý program zaměřený vždy na něco jiného, …… Read More
Zimní tábor Tetřevky – 31.1.-7.2.2015 9 února, 20159 února, 2015 Týden jarních prázdnin jsme prožili v nádherném místě Jizerských hor nad údolím velkého Štolpichu, kde nám běžkařské trasy jizerské magistrály vedly přímo pod okny. Naší základnou pro celý pobyt se stala chata Českého svazu ochránců přírody „Tetřeví bouda“. Celkem se nás zúčastnilo 15 dětí a 5 dospělých, tedy kompletní kapacita chaty… Read More
Úspěchy na okresním kole Svojsíkova závodu 16 dubna, 202320 dubna, 2023 Turnovští zástupci hlásí úspěšnou účast na okresním kole Svojsíkova závodu. Hlídka 4. oddílu Bouřky ve složení Bubu, Liška, ŠTika a Vlk a družina Výrů z 3CHO vezou ze Studence první místo a postupují tak do krajského kola, které je na programu v červnu v Turnově. V něm se díky druhému… Read More