4.dívčí

Náš oddíl má 26 členek, z toho 7 aktivních vedoucích nad 15 let a 19 světlušek. Máme dvě družinky: do Duhovek chodí holky od 4. do se 7. třídy a Netopýrky navštivují holčičky ve věku 1. až 3. třídy. V září plánujeme nabrat novou družinku malých světlušek v 1.-2. třídě. Vedení se skládá z 3 roverek z družiny Dračic a z 4 vedoucích z LEMRy.

Výzvou pro nás se v létě 2018 stalo založení nového dívčího oddílu ve středisku. Hlavním a největším úkolem bylo tedy vytvoření základů pro náš oddíl a promýšlení toho, jak chceme, aby náš oddíl fungoval. Sice od založení to je jen pár měsíců, ale už teď cítíme, že máme spoustu motivace, nápadů a že chceme zkusit spoustu nového. Rodiče by asi řekli, že největší výzva pro nás byla naučit děti jíst ovesnou kaši, ale věřte, je to hračka, když jim dáte k dispozici kousky čokolády, oříšky, ovoce a zdobí si to samy!

S oddílem tedy plánujeme především nabrat další do party vedení i dětí, vyjet na pět dní do hor naplánovat tábor, uspořádat na táboře nějakou pořádnou vodní bitvu nebo třeba jen chodit po rukou a tleskat nohama, když budeme chtít. Ovšem především chceme být v přírodě a být skautkami se vším všudy.

Kontakt:
Evča – Eva Jiřičková (vedoucí oddílu)
Email: 4divci@skaut.cz
Tel: 733 102 093

Webové stránky oddílu: https://4do.skauting.cz

Komentáře nejsou povoleny.