2.chlapecký

Druhý oddíl skautů Českého ráje je nejstarší oddíl ve středisku Štika. Naše historie sahá až do roku 1916. Lze se dopátrat až ke spolupráci s pražskou Dvojkou, vedenou tehdy Jaroslavem Foglarem. Symbolem oddílu je sova.

Naše činnost je plná zajímavých akcí jako Podzimky, Velikonoční robinsoniáda, Májovka nebo Generálka a vyvrcholením celoroční činnosti je každý rok čtrnáctidenní tábor. Všichni rádci i činovníci si prošli oddílem již od vlčáckých let. V dnešní době se učíme především týmové spolupráci, skromnosti i samostatnosti, ale i životu v přírodě. Nebráníme se však ani pokrokovým věcem, jako je práce s GPS navigací či práce na internetu.

Jsme první oddíl na středisku, který začal pracovat s předškolními vlčaty. V současnosti máme tři družiny a celkem kolem čtyřiceti členů. Scházíme se nejméně jednou týdně v pěkné rekonstruované klubovně. Již od roku 1990 vydáváme oddílový věstník Bezejmenný. Naším cílem je i do budoucna pracovat tak, aby pro nás byla činnost přínosná a užitečná a abychom si jednou mohli říci: „Stálo to za to.“

oficilální stránky oddílu: skauti.org

[Not a valid template]

Komentáře nejsou povoleny.