Královská města a oheň sv. Jiří Kosák, 18 dubna, 201120 dubna, 2011 Rok se s rokem se šel a středisko opět uspořádalo velkou celostřediskovou hru, která se konala 16. dubna v Žehrovských lesích. Před samotnou hrou si všichni na družinových schůzkách připravili trička, na kterých byl nastříkán erb rodu, barva erbu určovala věkovou kategorii. Vybíjelo se jak jinak než stržením životu z levého rukávu. Kromě bojů také jednotlivé družiny získávaly víčka v několika různých dovednostech jako například znalosti dopravních značek, první pomoci provazové lávce, tangramy, znalosti rostlin a živočichů i práce s GPS. Po získání bylo možno si na třech místech u každé tvrze v dražbě koupit postavy. Hodnota vydražených postav pak určovala pořadí ve hře. Po ukončení všech bojů jsme se po částech vypravili na tábořiště do Skokov, kde byl přichystán slavnostní oheň. Ten letos zapaloval Ťapajz ze třetího oddílu. U ohně byli slavnostně mečem pasováni noví rádci, kteří ukončili rádcovský kurz Malý strom. Dále jsme si zazpívali a proběhlo vyhodnocení střediskové hry. Oheň jsme ukončily posláním stisku přátelství. V kruhu nás celkem stálo 178 lidí. Poté jsme se již nalodili do přistavených autobusů a vydali se domů. Pečlivě připravená hra pro velké množství účastníků prověřila všechny naše schopnosti a dovednosti – a každý z nás se stal součástí Party, ve které se mu naskytla Příležitost, jak být užitečný a jak pomoci Partě k dosažení cíle – vybudování královského města! [Ukázat náhledy] Akce střediska sv.Jiří 2011Akce střediskaSv. Jiří
Proběhl střediskový sněm 4 listopadu, 202314 listopadu, 2023 V pátek 3. listopadu proběhl v Kamenářském domě netradičně po čtyřech letech (oproti běžným třem) střediskový sněm. Na něm celkem jednadvacet delegátů zvolilo vedení střediska a zástupce na krajské a celostátní sněmy. Read More
Naše středisko je 3. největším střediskem v ČR 25 února, 201325 února, 2013 Registrace byla ukončena. Dle odevzdané registrace pro rok 2013 má naše středisko337 členů, což je o 3 více než v loňském roce. Nejvíce dětí přibylo ve 3. chlapeckém oddíle. V celorepublikovém měřítku se tak řadíme na 3. místo co se počtu týče…a pokud bychom měli o 2 registrované členy více,… Read More
Vybrali jste jméno střediskové plachetnice 2 prosince, 2020 Během října jste měli možnost podávat návrhy jména nové střediskové plachetnice, v listopadu pak přišlo na řadu hlasování. Dorazilo celkem 37 návrhů, do hlasování se zapojilo 111 členů a přátel střediska a s 23 hlasy vyhrál název PaŠtika, který do soutěže zaslal pan Roman Hák. Vítězný návrh bude oceněn novým… Read More