Celostátní kolo Svojsíkova závodu Skippy, 10 října, 201127 října, 2011 Celostátní kolo Svojsíkova závodu se konalo o posledním zářijovém víkendu, to jest 23. 9. – 25. 9. 2011 v Mladé Boleslavi. Za Turnov se do Mladé Boleslavi vypravila družina Medvědů ze 4. chlapeckého oddílu a družina Hlodavců z 3. dívčího oddílu. Z Turnova jsme odjížděli natěšení, protože jsme nevěděli, co nás čeká. Ale rozhodně jsme tušili, že to bude stát za to! A stálo. V pátek večer jsme byli uvedeni do příběhu, tím byl příběh Bratrstva neohrožených – příběh o přátelství na život a na smrt. Ještě téhož večera jsme získali tajnou depeši a vybrali jsme si zajatce, který s námi bude po celou dobu závodu. A boj mohl začít! Závodit se začalo už v pátek, navštívili jsme první moduly Závodu – Hvězdárnu a Ztracené pojistky. Obzvlášť Ztracené pojistky, v překladu orientační běh ve tmě, nás velmi oslovily. Druhý den závod pokračoval již od brzkých hodin – od 6:30. Během dne jsme navštívili spoustu stanovišť – např. Polní lazaret (zdravověda), Ztroskotané letadlo (chůze po lanách), Temný les a rozkvetlá louka, Stopovaná, Vysílačka, Minové pole, Vodní překážka, brány a další.. Po samotném závodě nás čekala ještě bojová hra a následný přesun do tábořiště, kde jsme se navečeřeli a únavou hned usnuli (bohužel nám nevyšel Párty stan :)). V neděli jsme už pouze kreslili upomínkové hrníčky, běhali orientační běh, balili stany a tak. A samozřejmě se vyhlašovaly výsledky. Hlodavci se umístili na krásném šestém místě a Medvědi na místě pátém. Pak už jsme na hlavy nasadili Škoda kloboučky a vyrazili na vlak, který nás odvezl do Turnova. [Ukázat prezentaci] Akce střediska 2011Svojsíkův závod
Židovská kultura v polsko-českém muzikálu 20 ledna, 20135 února, 2013 Akce Židovská kultura v česko-polském pohraničí jsem se trochu bála. Především kvůli tomu, že to pořádají Poláci a já polsky neumím ani ň, ovšem když jsme se poprvé setkali v Jeleni Hoře, bylo všem jasné, že s tímhle problém nebude. Nejenže jsme měli překladatele, ale sami Poláci se ujišťovali, zda… Read More
Družina „Cvrčkové“ 33. oddílu zahájila svou činnost 5 dubna, 20138 dubna, 2013 Družina úplně nejmenších zahájila svou činnost 5. dubna 2013. Spadá pod 33. oddíl, kterému šéfuje Tomáš Špinka – Eman. Read More
Mikuláš a jeho doprovod tentokrát dorazili na Ostrov 5 prosince, 202112 prosince, 2021 Letošní rok měla netradiční podobu také středisková Mikulášská taškařice. Namísto tradiční soboty proběhla mikulášská v pátek odpoledne. Účastníky čekala stezka po svíčkách až do zadní části Ostrova. Ještě předtím, než se setkali s Mikulášem, ale museli splnit několik ne vždy lehkých úkolů a také bez úhony projít kolem přítomných pekelníků…. Read More