Sv. Jiří oldskautů a veryoldskautů 2023

Tradiční setkání proběhlo v sobotu 22.4.2023 na Ostrově.
Z pozvaných 19 oldskautů se nás sešlo 10. Společně jsme konstatovali, že schází opory a že příčina je také v nevhodně zvoleném termínu. Proto se pro příště budeme scházet dvakrát do roka – vždy cca týden před (nebo týden po) sv. Jiřím a sv. Václavu.

Z těch dříve narozených přišly Jitky – Kadrnošková, Šefrová a Babincová. Omluvila se Jiřinka Šulcová a další (ze zdravotních důvodů). Z Prahy přijel Kim. Byl tu i Motejl, Bořek, Špalda, Hoky, Toma, Sása, Marťa. Mobilem nás pozdravil Grizlly.

Zajímavým bodem programu bylo promítnutí historických fotografií kluboven turnovských skautů i skautských legend (např. br. Hendrych z roku 1913). Je poutavé takto se setkat s dávnou historií a povídat si o ní – zvláště, když někteří přítomní tuto historii tvořili.

Přiblížila se 17. hodina a část z nás (8) se přemístila auty do Skokov na střediskový táborový oheň. Naše příjemné pocity ze setkání podpořilo 238 skautů z celého střediska, kdy jsme si na závěr ohně vzájemně podali ruce v Gilwellském kruhu. Děkujeme středisku za pozvání.

Zapsal Sása, foto Hoky

Komentáře nejsou povoleny.