Celostátní kolo Svojsíkova závodu Skippy, 10 října, 201127 října, 2011 Celostátní kolo Svojsíkova závodu se konalo o posledním zářijovém víkendu, to jest 23. 9. – 25. 9. 2011 v Mladé Boleslavi. Za Turnov se do Mladé Boleslavi vypravila družina Medvědů ze 4. chlapeckého oddílu a družina Hlodavců z 3. dívčího oddílu. Z Turnova jsme odjížděli natěšení, protože jsme nevěděli, co nás čeká. Ale rozhodně jsme tušili, že to bude stát za to! A stálo. V pátek večer jsme byli uvedeni do příběhu, tím byl příběh Bratrstva neohrožených – příběh o přátelství na život a na smrt. Ještě téhož večera jsme získali tajnou depeši a vybrali jsme si zajatce, který s námi bude po celou dobu závodu. A boj mohl začít! Závodit se začalo už v pátek, navštívili jsme první moduly Závodu – Hvězdárnu a Ztracené pojistky. Obzvlášť Ztracené pojistky, v překladu orientační běh ve tmě, nás velmi oslovily. Druhý den závod pokračoval již od brzkých hodin – od 6:30. Během dne jsme navštívili spoustu stanovišť – např. Polní lazaret (zdravověda), Ztroskotané letadlo (chůze po lanách), Temný les a rozkvetlá louka, Stopovaná, Vysílačka, Minové pole, Vodní překážka, brány a další.. Po samotném závodě nás čekala ještě bojová hra a následný přesun do tábořiště, kde jsme se navečeřeli a únavou hned usnuli (bohužel nám nevyšel Párty stan :)). V neděli jsme už pouze kreslili upomínkové hrníčky, běhali orientační běh, balili stany a tak. A samozřejmě se vyhlašovaly výsledky. Hlodavci se umístili na krásném šestém místě a Medvědi na místě pátém. Pak už jsme na hlavy nasadili Škoda kloboučky a vyrazili na vlak, který nás odvezl do Turnova. [Ukázat prezentaci] Akce střediska 2011Svojsíkův závod
Akce střediska Betlémské světlo 2024 20 listopadu, 2024 Stejně jako loňský rok i letos proběhne předávání Betlémského světla v tradiční podobě, o kterou se opět postará naše středisko. To jako každý rok dorazí do České republiky vlakem z Rakouska, kde plamínek z betlémské jeskyně nejprve 14. prosince čeká slavnostní ceremoniál v Linci, aby o den později Betlémské světlo na našem území přivítali… Read More
Jak chutná maďarín aneb turnovské skautky na středoevropském jamboree 15 srpna, 201016 srpna, 2010 Kdybyste chtěli vědět, co znamená „maďarín“, „maďaláda“ nebo „maďaštika“, zeptejte se jedné z devíti skautek turnovského střediska Štika, které se letos na počátku srpna účastnily středoevropského jamboree. Odpoví vám zcela jasně. „Na středoevropském jamboree v Maďarsku jsme tak říkali naší stravě,“ vysvětlí Skippy – Dominika Hűbnerová. A Marky – Markéta Kokinová ji… Read More
Akce střediska Další skautský ples je za námi 26 března, 2025 Ani letošní březen nemohl proběhnout bez tradičního skautského plesu. Večer plný tance, dobré hudby a milé společnosti v sálu „Špéry“ doplnila také působivá taneční a akrobatická vystoupení či půlnoční překvapení v podání našeho roverského kmenu. Fotografie z fotokoutku od Píti najdete zde. Tak zase za rok! Read More