Tábor 1.dívčího a 3. chlapeckého oddílu: Bradavice ve Skokovech Janina, 9 srpna, 201016 srpna, 2010 Letošní tábor jsme strávili na louce ve Skokovech. Díky táborové hře Harry Potter jsme se již druhý den přenesli do Bradavic. Naši Bradavičtí učni prožili za čtrnáct dní celý Harryho příběh, který v závěru vygradoval v souboji mezi Tím jehož jméno nesmíme vyslovit a samotným Harrym. Harry vyhrál. Kromě výborné táborové hry, která vyplňovala téměř polovinu programu, jsme se věnovali manuálním činnostem – děvčata výrobě šperků, triček, kluci zhotovovali sedátka, letadýlka, procvičovali obratnost při lanových aktivitách, učili se práci s mapou i GPSkou, jezdili na kole i lodích… Volné chvilky jsme trávili společně při hře na hudební nástroje nebo četbou napínavé knihy. K tomu nám dobře sloužila „zašívárna“ vybavená houpacími sítěmi. [Ukázat prezentaci] Tábory 2010Akce střediskaTábory
Výroční setkání střediska 12 října, 2013 V pátek 11. října večer se v salónku restaurace Karel IV. uskutečnilo výroční setkání našeho střediska. Setkání se zúčastilo přes 50 skautů i neskautů. Ti společně zhlédli prezentace jednotlivých táborů, které se v rámci našeho střediska v létě uskutečnily. Read More
Tábor Hobit pod skalou – tábor 2CHO 5 září, 20136 září, 2013 I náš oddíl má za sebou letošní oddílový tábor, který se vepíše do historie názvem „Tábor Hobit pod skalou“. Ten nám navždy bude připomínat krásné místo na konci vesničky Radvanec nedaleko Nového Boru. Letošní tábor byl ve znamení Tolkienova příběhu Hobit a společně jsme se společně s Bilbo Pytlíkem vydali… Read More
Tábor 2.chlapeckého oddílu: Tábor velké vody 24 srpna, 20104 září, 2010 Je více než týden po skončení našeho letošního tábora, a proto se hodí krátce se poohlédnout, jaký vlastně byl. Náš oddíl letos tábořil na místě zvaném Dlouhá louka. Je to tábořiště v krásném prostřední na okraji bývalého vojenského prostoru, dnes již obory Ralsko. Read More