Tábor uzených mušketýrů – 2.ch.o. Malá Mohelka 2012 Aleš, 18 srpna, 201226 srpna, 2012 „Nuže, budeme se bít! Pane! Taste svůj kord!“ vykřikl d’Artagnan a napřáhl svou paži, ve které třímal svou zbraň proti svému nepříteli. Kardinálův gardista se vůbec nezalekl d’Artagnanových prudkých slov a pohybů, a bleskurychle se připravil ke krutému boji, při kterém dozajista poteče krev! Tento souboj se udál na louce pod Hlavicí nedaleko Českého Dubu, kde tábořil 2. chlapecký oddíl, jehož táborová hra se odehrávala dle Dumasova příběhu Tři mušketýři. Každý den byly nejméně 2 úseky a k drtivé většině byla i motivační scénka, která nabudila táborníky k vyčerpávajícímu výkonu v následujícím úseku. Tábor ovšem nebyl jen o mušketýrech a kardinálových gardistech. Mimo to jsme například podnikli cyklovýlet, při kterém jsme zdolali i s malými Svišti (7 let) neuvěřitelných 60 kilometrů a navštívili při tom zajímavou průrvu Ploučnice, u které jsme se nasvačili – každý po svém. Náš tábor od civilizace zase tak úplně odříznut nebyl, neboť jsme nejen měli návštěvní den s možností přespání pro rodiče, ale také nás navštívily zástupkyně hygienické stanice, které na naší zotavovací akci neshledaly žádné prohřešky:) O dostatečný přísun chutného jídla se na táboře staraly kuchařky Iveta, Zuzka a Katka, za což jim tímto děkujeme:) Na konec ještě něco k názvu tábora – Tábor uzených mušketýrů. Slovo mušketýr snad nemusím vysvětlovat, ale slovo uzený už za zmínku stojí. Jako na každém našem táboře, měli jsme i letos v tabu VO, tedy Věčný Oheň, což je oheň ve stavbičce z kamenů a jílu, symbolizující táborový život. Letošní VéÓčko bylo tak trochu specifikum, jelikož bylo vybudováno v mírném kopečku a jeho kouřovod vedl v zemi rourou od kamen až do dřevěné udírny. Kulinářské speciality, které se zde poté daly připravit, potom každého přivedly k tomu, že to VéÓčko má konečně nějaké praktické a chutné využití:) Tábory 2012Akce střediskaTábory
Tábor 1. CHO – Tábor Deštivého slunce 27 srpna, 201127 srpna, 2011 Není mnoho našich táborů, které by začínaly deštěm. Rok 2011 však takový byl, neboť ještě před odjezdem začalo mnoho pršet. V dešti jsem tedy naložili zavazadla a vyrazili jsme směr Farská louka. První dny byly díky dešti poněkud provizorní, avšak každé suché okno jsme využili k přestavbě tábořiště. Asi třetí… Read More
Za Taokem po celém světě – tábor 1.D.O. & 3.CH.O. 2 srpna, 201422 srpna, 2014 Jak tak čas utíkal, opět uběhl rok a naše oddíly se znovu spojily, abychom společně mohli vyjet za dobrodružstvím. Letos jsme vyrazili na tábořiště do Radvance u Nového Boru. Read More
TRD 2016 23 srpna, 201629 září, 2016 Již 9. ročník TRD tedy tábor rodičů a děti se letos uskutečnil od 13. do 20. srpna v krásném prostředí Jižních Čech nedaleko Strakonic u obce Milčice. Tábořiště jsme měli pronajatý od sdružení TOM. Celý týden nám až neuvěřitelně přálo počasí takže jsme si nejen užili spoustu výletů po okolí,… Read More