Lovci mamutů – tábor 3. dívčího oddílu Skippy, 17 července, 201424 července, 2014 Pravěká tlupa Chobotnic se letos usídlila poblíž vesnice Radvanec pod malebnými skalami. Celých čtrnáct dní prožívaly světlušky a skautky dobrodružství společně s Lovci mamutů. Mamuta jsme sice neulovily, ale alespoň se nám podařilo objevit a ovládnout oheň. S ohněm jsme se na táboře potýkaly několikrát. Pravěké lovkyně musely přepalovat provázek nad ohněm na čas, jejich oheň musel plout i na hladině a nesmíme zapomenout na každodenní boj s polnicí :). Život pravěké tlupy není snadný a není jasné, jestli se každý den tlupa nají, stejně tak Chobotnice si musely ulovit samy potravu, když byl v táboře vyhlášen hlad. Pokud nebyly včas na správném místě, tak bohužel nejedly :). Pro uklidnění rodičů a těch, kterých jsem právě vystrašila – všechny družiny byly vždy včas na místě :). Náš tábor zpestřila možnost, že kdykoliv mohl být vyhlášen poplach, protože se v blízkosti tábora ocitli mamuti, kteří byli pro naši tlupu životu nebezpeční. Děti se musely do určitého času sbalit, opustit tábor (starší do 10 minut, mladší do 20 minut) a prchat před mamuty. Na táboře nás čekaly dokonce dva poplachy, jeden byl naštěstí planý, takže jsme se mohly do půl hodiny vrátit do tábora :). A co ještě dodat? Dle mého názoru byl letošní tábor velmi povedený, pestrý a zajímavý. Navštívily jsme také v rámci výletu Lesní divadlo ve Sloupu v Čechách, které můžeme určitě doporučit. Také jsme do našeho oddílu přivítaly dalších 8 světlušek – Terku, Míšu, Mravence, Žabku, Káju, Aničku, Alenku a Klokana. A Beruška dokonce složila zkoušku Tří orlích per. Tímto způsobem bych jim ještě jednou srdečně pogratulovala :). Tábory
Malý princ na Ploučnici 31 července, 2019 Letos se náš oddíl poprvé za dlouhou dobu vypravil strávit prvních čtrnáct červencových dnů na louku hned přímo vedle řeky Ploučnice. První týden nám počasí opravdu přálo, a tak jsme se často chodily koupat nebo jsme vypluly na kánoe a pramice, abychom objevily, co se skrývá za meandry Ploučnice. Druhý… Read More
Tábor 2.dívčího a 4. chlapeckého oddílu: Training camp Zábrdka 12 srpna, 201016 srpna, 2010 Světlušky, vlčata, skauti a skautky 2. dívčího a 4. chlapeckého oddílu se letos účastnili training campu FBI na Zábrdce, který školil vyšetřovací agentury – CIA, AlMukhabarat, DGIM, Mossad, SIS, KGB a MI5 pro vyšetřování paranormálních jevů, Akt-X. Read More
Výroční setkání střediska 12 října, 2013 V pátek 11. října večer se v salónku restaurace Karel IV. uskutečnilo výroční setkání našeho střediska. Setkání se zúčastilo přes 50 skautů i neskautů. Ti společně zhlédli prezentace jednotlivých táborů, které se v rámci našeho střediska v létě uskutečnily. Read More