Kardinálova zrada – tábor Habokawy

Po loňském teplotním peklu nás letos na Farské louce čekalo klasické letní počasí, střídající se letní deště a průměrné teploty.

Náš tábor byl co do počtu táborem menší, nicméně o to více se na něm utvořila skvělá parta lidí a dobrá nálada. Po delší době s námi jela družina úplných nováčků – Bobři. Ti však prokázali, že dovedou fungovat skoro jako zkušení táborníci. Koneckonců vyhráli i celotáborovou hru.

Táborovou hrou,  jež nás provázela celé dva týdny, byli Tři mušketýři s názvem „Kardinálova zrada“. Jednotlivci i družiny bojovali o královu přízeň a snažili se odhalit proradné plány zlého kardinála. Mnozí z táborníků příběh vlastně ani moc neznali, takže pro ně byl i něčím zcela novým. Ze všech etap stojí za bližší připomenutí noční přespání s úkoly, které přineslo nejedno dobrodružství a napětí. Vedle toho proběhly i hry menší, logické, silové atd.

Na programu letošního tábora se už z obrovské části podíleli kluci z nastupující generace, za což jim patří velký dík. Vytvořili kvalitní program a každodenně utvářeli chod tábora. Na jeho konci byli pak přijati do družiny Duchů, tedy do družiny nejstarších členů, ze které se rekrutují noví činovníci.

Jaký byl vlastně letošní tábor? Rychlý, příjemný, poučný. Opět jsem si ukázali, že i přes malé zádrhely umíme strávit krásný čas na krásném místě.

Komentáře nejsou povoleny.