Tábor u dravé lišky – 2CHO

Tábor “U dravé lišky”. Takový je název letošního tábora, který jsme prožili v blízkosti obce Radvanec nedaleko Nového Boru.

Družina Medvědů si letos připravila táborovou hru na motivy Hvězdné brány. Od 4. chlapeckého oddílu jsme si půjčili skvěle vyrobenou rekvizitu brány (za což jim tímto ještě jednou děkujeme) a už jsme mohli cestovat časoprostorem jak se nám zachtělo.

Za tábor jsme podknikli několik výzkumných výprav do blízkého okolí a poté dvě větší výpravy. Při první větší výpravě jsme zdolali kopec Ortel a při druhé kopec Klíč, ze kterého je vidět téměř až do táborové kuchyně na stůl.

Letošní tábor byl významnou zkušeností pro tři, vlastně čtyři členy družiny Lvíčat, kteří se vydali na svůj první tábor. Co na tom, že tábořili pouze týden, ale tábořili se vším všudy tak, jak se v lese bez maminek a tatínků jen tábořit dá – s čirou radostí z přírody a smíchu s kamarády.

Tábořiště na Radvanci má svou osobitou romantiku a já pevně věřím, že se na něj opět někdy vydáme tábořit.

A na závěr vysvětlení názvu tábora. Táborová louka leží v těsné blízkosti lesa a tak liška měla celkem pohodlný přístup do táborové odpadové jámy, kam patří zbytky jídla a rozložitelný odpad. Liška se však naučila takové drzosti, že bylo možno na ni ze dvou metrů svítit baterkou, zatímco ona si libovala v tom, co to zas ti skauti dnes vyhodili dobrého. A protože se tento jev několikrát opakoval, liška se tak dostala nejen do naší jámy, ale i do názvu našeho tábora.

Komentáře nejsou povoleny.