Puťák R+R na Rodnou 27.8.-4.9.2016

Nechť tento článek je pozvánkou do rumunských hor, všem romantikům a milovníkům dalekých rozhledů.

Expedice do rumunského pohoří Rodná se zúčastnilo 10 poutníků: Barča Nejezchlebová, Bambule, Termixa, Malina,  Domča Halámková, Ufon, Radek, Krab, Šamot a Podkovák.

Ochutnávka cestovního deníku:

Středa 31.8.2016 /19 km ↑ 1436 m ↓ 1449 m/

Vstáváme v 7.30. Je mlha a zima, ale sluníčko se snaží. Vaříme krupicovou kaši s kafem a kafe. Balíme a valíme dál. Počasí se začíná zlepšovat – huráá!

Obědváme u pramene na loukách mezi Saua Galatului a Saua Gargalau. Nabíráme vodu, vaříme čínskou polívku, sušíme stany i sebe. Před námi je vidět celý centrální hřeben od Vf.Gargalau (2159) až k druhé nejvyšší hoře Rodné Vf.Ineu (2279). Zakusujeme se po červené do kopce, je to nádherná hřebenovka s dalekým výhledem, místy lehounce exponovaná ve 2000. Tu a tam zastavíme – hledíme do kraje, pijem, mlsáme tyčinky, krásné hory. V Saua Bila je skalní přelez. Ztrácim Bářin foťák, Radek ho zachytává – kupodivu funguje. Zastavujeme pod Vf.Ineu (2279) druhou nejvyšší horou Rodnei. Šamot s Bárou ustupují od úmyslu vzdát výstup, kvůli sestupům (na kolena, na kolena – jé,jé,jé). Vysíláme Kraba – hlavního fotografa výpravy na vrchol, aby byl výstup zdokumentován.

Lezeme nahoru, vrcholové foto, něco tyčinek, rodinná fota a šupeme dolů, abychom nezatměli. Sestupujeme do sedla k Lala Mica (1920). Jsme tu první, stavíme stany. Vaříme bramborovou kaši se špekem. Dochází další skupiny poutníků. Je to moc romantické místo. Trohu zima, ale i tak Bublina hraje na ukulele. Uléháme k spánku a Domča začíná zvracet. Pár vtípků o zatejeném těhotenství, Krab se koupe v plese, Podkovák, Šamot a Ufon si pro jistotu dávají pár hltů slivovice. Prostě zábavička před spaním…

Komentáře nejsou povoleny.